Forside | Nyheder | Billeder | Fortællinger | Kilder | Rapporter | Kalender | Kirkegårde | Gravsten | Statistikker | Efternavne
Udskriv Tilføj bogmærke

Ishøj kirke



 


Dåb

Match 601 til 650 fra 2883

«Forrige «1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 58» Næste»

   Efternavn, Fornavn    Dåb    Person-ID 
601 Hansdatter, Johanne  3 mar. 1833Ishøj kirke I643
602 Hansdatter, Johanne  2 aug. 1835Ishøj kirke I1178
603 Hansdatter, Karen  8 apr. 1742Ishøj kirke I3185
604 Hansdatter, Karen  15 jul. 1742Ishøj kirke I1895
605 Hansdatter, Karen  11 apr. 1743Ishøj kirke I2087
606 Hansdatter, Karen  13 jul. 1760Ishøj kirke I2359
607 Hansdatter, Karen  25 mar. 1794Ishøj kirke I376
608 Hansdatter, Karen  13 jun. 1813Ishøj kirke I859
609 Hansdatter, Karen  11 aug. 1833Ishøj kirke I657
610 Hansdatter, Karen  25 aug. 1844Ishøj kirke I3665
611 Hansdatter, Karen  16 jul. 1848Ishøj kirke I3624
612 Hansdatter, Karen Marie  20 sep. 1812Ishøj kirke I3351
613 Hansdatter, Kirsten  24 maj 1739Ishøj kirke I1781
614 Hansdatter, Kirsten  5 apr. 1744Ishøj kirke I3418
615 Hansdatter, Kirsten  12 maj 1763Ishøj kirke I2370
616 Hansdatter, Kirsten  15 maj 1763Ishøj kirke I2369
617 Hansdatter, Kirsten  18 mar. 1769Ishøj kirke I2500
618 Hansdatter, Kirsten  30 apr. 1769Ishøj kirke I2507
619 Hansdatter, Kirsten  23 apr. 1775Ishøj kirke I3513
620 Hansdatter, Kirsten  8 mar. 1778Ishøj kirke I699
621 Hansdatter, Kirsten  12 okt. 1788Ishøj kirke I2936
622 Hansdatter, Kirsten  5 jul. 1789Ishøj kirke I318
623 Hansdatter, Kirsten  15 maj 1791Ishøj kirke I1695
624 Hansdatter, Kirsten  25 maj 1800Ishøj kirke I411
625 Hansdatter, Kirsten  27 dec. 1801Ishøj kirke I3149
626 Hansdatter, Kirsten  31 okt. 1802Ishøj kirke I732
627 Hansdatter, Kirsten  27 apr. 1806Ishøj kirke I1066
628 Hansdatter, Kirsten  24 sep. 1809Ishøj kirke I668
629 Hansdatter, Kirsten  29 apr. 1810Ishøj kirke I1277
630 Hansdatter, Kirsten  28 maj 1815Ishøj kirke I2466
631 Hansdatter, Kirsten  27 jun. 1819Ishøj kirke I396
632 Hansdatter, Kirsten  5 jan. 1834Ishøj kirke I672
633 Hansdatter, Kirsten  3 jan. 1836Ishøj kirke I1183
634 Hansdatter, Kirsten  17 jun. 1838Ishøj kirke I1220
635 Hansdatter, Kirsten  8 dec. 1844Ishøj kirke I1616
636 Hansdatter, Kirsten  20 feb. 1848Ishøj kirke I3616
637 Hansdatter, Maren  11 feb. 1739Ishøj kirke I1774
638 Hansdatter, Maren  5 jan. 1744Ishøj kirke I1928
639 Hansdatter, Maren  24 apr. 1746Ishøj kirke I3424
640 Hansdatter, Maren  16 okt. 1763Ishøj kirke I2998
641 Hansdatter, Maren  26 dec. 1763Ishøj kirke I2394
642 Hansdatter, Maren  11 nov. 1764Ishøj kirke I1114
643 Hansdatter, Maren  8 sep. 1782Ishøj kirke I2865
644 Hansdatter, Maren  20 jul. 1783Ishøj kirke I1147
645 Hansdatter, Maren  24 apr. 1785Ishøj kirke I3264
646 Hansdatter, Maren  13 jan. 1799Ishøj kirke I294
647 Hansdatter, Maren  12 jun. 1803Ishøj kirke I1028
648 Hansdatter, Maren  3 mar. 1805Ishøj kirke I3184
649 Hansdatter, Maren  6 apr. 1809Ishøj kirke I3276
650 Hansdatter, Maren  23 aug. 1812Ishøj kirke I734

«Forrige «1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 58» Næste»



Ægteskab

Match 601 til 649 fra 649

«Forrige «1 ... 9 10 11 12 13

   Familie    Ægteskab    Familie-ID 
601 Rasmussen / Hansdatter  27 feb. 1820Ishøj kirke F283
602 Rasmussen / Jensdatter  27 feb. 1841Ishøj kirke F1213
603 Rasmussen / Jørgensdatter  1845Ishøj kirke F346
604 Rasmussen / Larsdatter  5 dec. 1799Ishøj kirke F354
605 Rasmussen / Larsdatter  16 feb. 1812Ishøj kirke F1156
606 Rasmussen / Nielsdatter  11 jan. 1753Ishøj kirke F1031
607 Rasmussen / Nielsdatter  29 jul. 1821Ishøj kirke F220
608 Rasmussen / Nielsdatter  3 apr. 1860Ishøj kirke F383
609 Rasmussen / Nilausen  18 jul. 1877Ishøj kirke F1407
610 Rasmussen / Pedersdatter  10 jun. 1737Ishøj kirke F907
611 Rasmussen / Pedersdatter  30 sep. 1762Ishøj kirke F929
612 Simonsen / Magnusdatter  9 okt. 1903Ishøj kirke F2747
613 Simonsen / Olsdatter  4 okt. 1772Ishøj kirke F63
614 Simonsen / Pedersdatter  16 okt. 1768Ishøj kirke F815
615 Simonsen / Pedersdatter  4 aug. 1802Ishøj kirke F1115
616 Simonsen / Sigvardsdatter  18 sep. 1757Ishøj kirke F43
617 Simonsen / Sørensdatter  30 mar. 1817Ishøj kirke F261
618 Svendsen / Nielsen  24 sep. 1873Ishøj kirke F1394
619 Sørensen / Christophersdatter  10 dec. 1820Ishøj kirke F386
620 Sørensen / Hansdatter  27 maj 1774Ishøj kirke F521
621 Sørensen / Hansdatter  19 maj 1776Ishøj kirke F1081
622 Sørensen / Hansdatter  10 maj 1846Ishøj kirke F1086
623 Sørensen / Jensdatter  30 jan. 1822Ishøj kirke F192
624 Sørensen / Larsdatter  24 aug. 1828Ishøj kirke F352
625 Sørensen / Larsdatter  26 maj 1870Ishøj kirke F1280
626 Sørensen / Larsdatter  3 dec. 1876Ishøj kirke F1281
627 Sørensen / Nielsen  8 jul. 1887Ishøj kirke F1497
628 Sørensen / Olsdatter  16 okt. 1777Ishøj kirke F989
629 Sørensen / Pedersdatter  6 nov. 1763Ishøj kirke F1080
630 Sørensen / Pedersdatter  12 mar. 1854Ishøj kirke F295
631 Sørensen / Pedersdatter  17 okt. 1864Ishøj kirke F1459
632 Sørensen / Pedersen  14 dec. 1913Ishøj kirke F2653
633 Sørensen / Pedersen  30 jul. 1916Ishøj kirke F2659
634 Thomasen / Nielsdatter  4 dec. 1863Ishøj kirke F784
635 Thomsen / Hansdatter  17 jun. 1764Ishøj kirke F1040
636 Thomsen / Petersen  3 aug. 1875Ishøj kirke F2337
637 Thorsen / Hurup  15 mar. 1872Ishøj kirke F1351
638 Tobiasen / Jensdatter  12 apr. 1819Ishøj kirke F165
639 Torbensen / Knudsdatter  31 aug. 1864Ishøj kirke F381
640 Truedsen / Andersdatter  9 mar. 1732Ishøj kirke F696
641 Truelsen / Andersdatter  20 jul. 1732Ishøj kirke F1138
642 Tseherning / Dauw  14 apr. 1766Ishøj kirke F1124
643 Tønnesen / Larsdatter  28 okt. 1740Ishøj kirke F914
644 Villumsen / Poulsdatter  9 mar. 1823Ishøj kirke F199
645 Waidtløw / Mengel  27 sep. 1867Ishøj kirke F777
646 Westberg / Nielsen  31 jul. 1858Ishøj kirke F1452
647 Westermann / Clausen  16 aug. 1879Ishøj kirke F1707
648 Willumsen / Larsdatter  16 okt. 1842Ishøj kirke F1288
649 Winther / Eriksen  26 maj 1911Ishøj kirke F2242

«Forrige «1 ... 9 10 11 12 13